Vėriškių vaikų dienos centro žygis dviračiais „Dovana savo kraštui“

Vėriškių bendruomenė jau 5 metus pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą priemonę „Plėsti vaikų dienos centrų savivaldybėse veiklą, teikiant nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir jų šeimoms“ nenutrūkstamai vykdo vaikų dienos centro veiklą.

Prasidėjusi vasara Vėriškių dienos centro lankytojams, kaip ir kasmet žada daug malonių įspūdžių, patyrimų bei puikiai praleisto laiko. Centro vadovės Ingos Juodienės ir vaikų iniciatyva nuspręsta vasaros atostogų metu nuveikti ir prasmingų savo kraštui darbų. Tam tikslui pasiekti gražią birželio 15 –sios dieną dviračiais išsiruošėme į žygį, kurio metu vykome į Puipių kaimą, Šeduvos seniūnijoje. Netoli Puipių kaimo stovi 1928 metais gegužės 15 dieną pastatytas kryžius, dešimties metų nepriklausomybės sukaktuvėms ir žuvusiems už Lietuvos laisvę kariams atminti. Beveik prieš 90 metų statytas paminklas nežinia kodėl liko apleistas, apaugęs žolėmis ir jau mažai matomas nuo šalia vingiuojančio kelio. Gerbdami ir mylėdami savo kraštą, ugdydami vaikų patriotiškumą negalėjome likti abejingi, todėl su vaikais ėmėmės darbo. Nuo paminklo buvo nušveistos samanos, nudažytos išblukusios raidės liudijančios paminklo istoriją, išlaisvinome paminklą nuo apaugusių žolynų. Darbo buvo daug, vaikai prisipažino pavargę, tačiau tvirtino dar kartą vyktų į panašius žygius. Sugrįžus į dienos centrą nutarėme, kad ir prie šio paminklo dar grįšime šią vasarą. Jau radome rėmėją kuris mums padovanos reikalingų dažų paminklo atnaujinimui, pasodinti gėlių.

Dienos centre kasdiena siekiame ugdyti vaikų patriotiškumą, ugdome pagarbą ir meilę savo kraštui, o tokie gražūs ir prasmingi darbai ne tik tautiškumo ugdymas, bet ir puikiai praleistas laikas su draugais.

Vėriškių vaikų dienos centro informacija

Taip paminklas atrodė atvykus

Iniciatyvos dalyviai po darbų

 

Parašykite komentarą