VVG atstovai dalyvavo konferencijoje–mugėje Prancūzijoje

 

Gegužės 10 – 12 dienomis VVG „Radviliškio lyderis“ deleguoti atstovai  dalyvavo tarptautinėje konferencijoje ir pirmojoje Europos vietinių produktų mugėje „First Euoropean Market of Local Products 2012“  UNESCO saugomame mieste Le Puy en Velay, Prancūzijoje.

VVG „Radviliškio lyderis“ atstovai susipažino su Europos LEADER „Kaimo atnaujinimo ir  plėtros“ geros praktikos pavyzdžiais, ieškojo kontaktų tarptautiniam bendradarbiavimui, domėjosi vietos produktų gamyba bei jų realizavimu. Apsilankė vietos kaimuose, kuriuose buvo įgyvendinti „Kaimo atnaujinimo ir plėtros“ projektai, finansuoti iš ES ar kitų finansavimo šaltinių, susitiko su Prancūzijos kaimo atnaujinimo projektų rengėjais ir įgyvendintojais bei kitų ES šalių bendruomenių, vietos veiklos grupių bei kitų su LEADER metodo įgyvendinimu susijusių institucijų atstovais, kurių veiklos pagrindas – vietos produktų gamyba.

Tarptautinėje konferencijoje – mugėje vyko dalykiniai susitikimai su Prancūzijos bei kitų ES šalių bendruomenių ir vietos veiklos grupių atstovais, išklausytos prezentacijos apie įgyvendintus projektus, dalyvauta diskusijose.

Vienas iš pagrindinių kelionės tikslų – Lietuvos tautino paveldo produktų  reprezentavimas  ir nacionalinių produktų pristatymas mugėje Le Puy en Velay mieste. Šioje mugėje tautinio paveldo produktus reprezentavimo ir atstovai iš Prancūzijos, Olandijos, Vokietijos, Čekijos, Austrijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Portugalijos ir kitų šalių.

Renginį organizavo Prancūzijos kaimo tinklas www.reseaurural.fr kartu su Aukštutinės Luaros regiono Žemės ūkio rūmais www.haute-loire.chambagri.fr.  Konferencijoje dalyvavoPrancūzijos, Lietuvos, Olandijos, Vengrijos, Čekijos, Austrijos, Lenkijos, Estijos, Slovakijos, Rumunijos, Bulgarijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Portugalijos ir kitų šalių savivaldos institucijų, smulkaus verslo ir vietos bendruomenių atstovai. 

 

 

Parašykite komentarą