Amatu diena Baisogaloje

Vietos veiklos grupė „Radviliškio lyderis“ įgyvendindamas Teritorinio bendradarbiavimo projektą „VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ ir VVG „Radviliškio lyderis“ bendradarbiavimas, siekiant išsaugoti ir populiarinti krašto amatus, skatinti vietos gyventojų verslumą ir efektyviai naudoti kultūros paveldą“ 2013 m. birželio 15 d. organizavo „Amatų dieną Baisogaloje“.   

Jau nuo pačio ankstyvo ryto Pakruojo ir Radviliškio rajono amatininkai ir tautodailininkai ruošėsi Amatų dienai Baisogaloje, kurios metu ne tik prekiavo savo dirbiniais, bet ir demonstravo jų gamybą. 

Paskelbti šventės pradžia buvo pakviesti Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys, Pakruojo rajono savivaldybės vicemeras Romas Medzveckas, VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė ir VVG „Radviliškio lyderis“ pirmininkas Romas Kalvaitis. Šventės metu buvo pristatytas įgyvendinamas Teritorinio bendradarbiavimo projektas, kurio tikslas – sudaryti sąlygas Pakruojo ir Radviliškio krašto amatų plėtrai. Projektu siekiama pritaikyti ir įrengti patalpas amatų ekspozicijai, suformuoti Pakruojo ir Radviliškio rajone reprezentuojančių vietos amatų ekspozicijas, organizuoti renginius vietos amatams populiarinti ir produkcijai realizuoti, surinkti ir skleisti informaciją apie vietos amatininkus ir jų gaminius bei stiprinti krašto dvarų kultūros turistų trauką.

 Į miestelio aikštę baisogaliečius ir jų svečius kvieste kvietė linksma muzika, bendruomenių meno kolektyvų prisistatymai. Buvo kur akis paganyti nuo spalvingų raštuotų juostų, ažūrinių nėrinių, molinių puodynių, medinių kaukių, klumpių, papuošalų, paveikslų ir paveikslėlių. Paragauti ir įsigyti naminio sūrio, alksnio dūmeliu kvepiančių lašinukų. Amatų dienoje savo darbus susirinkusiems siūlė 17 Radviliškio rajono, 15 Pakruojo rajono amatininkų ir 12 Radviliškio bendruomenių meno kolektyvų prisitatymų, kuriems buvo įteikti padėkos raštai už dalyvavimą Amatų dienoje.

Smagu kai tiek talentingų ir darbščių žmonių turėjo progą parodyti ir parduoti savo darbus, o mugės lankytojai jais pasigrožėti ir įsigyti. 

 

Parašykite komentarą