Butėnų bendruomenė

Adresas: Butėnų k.,
LT-82237 Radviliškio r.
mob. tel. +370 610 42 314
el. p. butenubendruomene@gmail.com

Rasa Navickienė

Rasa Navickienė,
Butėnų bendruomenės pirmininkė

Butėnų bendruomenė yra Šeduvos miesto seniūnijoje, Radviliškio rajone. Įregistruota 2008 metais Butėnų pradinės mokyklos patalpose. Bendruomenės kūrimo iniciatoriai – Rasa Navickienė, Vita Vorobjova, Regina Ragaliauskienė, Irena Šadbarienė, Vytas Masiliūnas, Rita Tamaševičiūtė, Kazimieras Masilionis. Jie išrinkti į valdybą, kurios pirmininkė – Rasa Navickienė. Šiuo metu bendruomenėje yra 143 nariai. Mūsų bendruomenė viena gausiausių rajone, jungia net 5 kaimus: Butėnus, Rokonius, Vaižgus, Viešvilę, Vardukšnius.

Bendruomenės tikslas – įtraukti į aktyvią veiklą kuo daugiau kaimo gyventojų, siekti, kad jaunimas ir vyresnio amžiaus žmonės įdomiai ir prasmingai ilsėtųsi, turiningai leistų laisvalaikį. Bendruomenė stengiasi ugdyti gyventojų bendruomeniškumą, rūpinasi savo žmonių gerove. Tam tikslui pasiekti rašomi projektai, organizuojami susitikimai su įvairiais lektoriais. Bendruomenės aktyvūs nariai ypač rūpinasi jaunimo užimtumu. Suvienijus jėgas įrengta tinklinio aikštelė, bendruomenės salėje žaidžiamas stalo tenisas, nupirkti treniruokliai.

Bendruomenėje aktyvus ir kultūrinis gyvenimas. Per neilgą bendruomenės gyvavimą organizuota daug renginių, kuriuose gausiai dalyvavo ne tik bendruomenės narių, bet ir kiti kaimų gyventojai. Jau tradicinėmis šventėmis tapo Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, Motinos diena. Rengiamos parodos, vyksta moterų vakarėliai, organizuojamos išvykos. Bendruomenėje susibūrė moterys, mėgstančios dainą. Jų skambių dainų su malonumu klausosi ne tik Butėnų, bet ir aplinkinės bendruomenės.

Butėnų bendruomenė bendradarbiauja ir palaiko glaudžius ryšius su kitomis bendruomenėmis. Dalijamės patirtimi, kartu švenčiame šventes. Geri ryšiai palaikomi ir su seniūnijos darbuotojais, visada jaučiama jų pagalba ir parama.

Bendruomenės ateities planuose – patalpų, gautų uždarius mokyklą, atnaujinimas, žaislotekos įrengimas mažiesiems, socialinių paslaugų  gerinimas gyventojams.

Bendruomenė džiaugiasi savo nariais. Tai darbštūs, tvarkingi, energingi žmonės, kurie myli savo kaimą, negaili jėgų bendruomenės gerovės kūrimui, planų įgyvendinimui.  Didžiuojamės, kad yra daug gražiai tvarkomų sodybų, kurios puošia mūsų kaimus.