1

Dalinamės gerąja patirtimi…

2023 m. rugsėjo 22 d. Radviliškio rajone lankėsi Zarasų rajono bendruomenių ir Zarasų rajono Vietos veiklos grupės atstovai, kurie susipažino su Radviliškio rajono Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis” įgyvendinama 2016-2023 m. Vietos plėtros strategija bei pasiektais rezultatais.

Zarasų rajono bendruomenių ir VVG atstovai, įgyvendinantys Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuotą projektą „Gerosios patirties sklaida”, lankėsi:

Bendruomenėje „Pakalniškių ūkis”, kuri įgyvendino Bendruomeninio verslo projektą „Bendruomenės „Pakalniškių ūkis” paslaugos vietos gyventojams”. Įgyvendinus projektą sukurtos dvi naujos darbo vietos ir pradėtos teikti vaisių ir daržovių liofilizavimo paslaugos. Milvydas Pečiukas svečiams papasakojo, kaip sekėsi įgyvendinti projektą, parodė iš projekto lėšų įsigytą įrangą, pristatė teikiamas paslaugas ir gaminamą produkciją, bei mielai atsakinėjo į svečių pateiktus klausimus.

1

2

3

Toliau svečiai iš Zarasų rajono vyko į Pakiršinio kaimą, kur Baisogalos motociklininkų asociacija įgyvendino socialinio verslo projektą „Baikerių centras”. Įgyvendinus projektą sukurtos dvi naujos darbo vietos ir įdarbinti kaimo gyventojai.

4

5

6

Sekantis sustojimas buvo Baisogaloje – aplankytas Aurimo Gaidžiūno įmonės „Auridana” įgyvendintas verslo plėtros projektas – patatyta ir įrengta trijų boksų savitarnos plovykla, kuri gali aptarnauti ne tik lengvuosius automobilius, bet ir sunkiasvirę techniką, kaip sunkvežimiai ar traktoriai. Svečiai lankėsi ir „Auridanos” sporto salėje, apžiūrėjo lauko teniso bei krepšinio aikštynus. Baisogalos bendruomenės pirmininkas Kazimieras Danilevičius pristatė Baisogalos bendruomenės įgyvendintą projektą „Vandenlenčių pramogų parko įrengimas Baisogalos II-ajame tvenkinyje”.

7

8

9

Pociūnėlių miestelyje Rasa Saikauskienė, svečiams iš Zarasų rajono, pristatė Pociūnėlių miestelio bendruomenės įgyvendintą bendruomeninio verslo projektą „Pociūnėlių miestelio bendruomenės prieskoninių žolelių, vaisių, uogų ir daržovių džiovyklos plėtra” ir aprodė, bendruomenės nuosavybės teise priklausančiose patalpose, naujai įrengtą cechą. Šiuo bendruomeninio verslo projektu sukurta viena nauja darbo vieta ir įdarbintas kaimo gyventojas.

10 11

Po įtemtos dienos Skėmių traktieriuje suorganizuota vakarienė su menine programa. Zarasų rajono atstovus traktieriaus šeimininkė pasitiko su muzika ir noriai aprodė savo valdas. Traktieriaus virtuvė nustebino skaniu sočiu naminiu maistu. Po sočios vakarienės, traktieriaus šeimininkė, visus pakvietė pasimokinti ir pašokti šokį „Transferas”.

12

13

14

Išvargę nuo įspūdžių kupinos dienos, palinkėję vieni kitiems sėkmės gerinant gyvenimo kokybę kaimo vietovėse ir atsisveikinę su Skėmių traktieriaus šeimininke, bei Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis” atstovais, svečiai iš Zarasų rajono išvyko į nakvynės vietą…

Iki kitų susitikimų…