Kad gyventume saugioje aplinkoje

Baisogalos bendruomenė ir partneriai, vykdydami projekto ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2015“ devintąjį  saugaus eismo renginį, nutarė pasidomėti, ar saugi aplinka  negalią turintiems Baisogalos gyventojams.  Atlikę ,,namų darbus“ – dar kartą apžiūrėję miestelio gatves, perėjas, neįgaliųjų įvažiavimo takelius į įstaigas ir organizacijas bei kitas vietas – spalio mėn. 20 d. 12 val. susitikome  Žmonių su negalia Baisogalos Dienos centre. Taigi mūsų devintasis renginys buvo ir mobiliosios palapinės, ir šeimos svetainės tipo.

Ir tikrai, atėję iš darganoto oro, pasijutome tikroje svetainėje, ir tikroje šeimoje, kuriai vadovauja Baisogalos Garbės pilietė Vanda Kazickienė.

Pokalbis buvo draugiškas ir konstruktyvus. Pirmiausia aptarėme eismo saugumo situaciją mūsų miestelyje. Visiems aišku, kad pati opiausia vieta – Grinkiškio gatvės sankirta su Mokyklos gatve. Toje Grinkiškio gatvės dalyje nėra nei tvarkingo šaligatvio, nei dviratininkų takelio.  Didelė gyventojų dalis turi kirsti Mokyklos gatvę, kuri yra ypač judri, nes veda į miestelio centrą, o perėjos nėra. Tad labai nesaugu nei negalią turintiems žmonėms, nei mokiniams. Tiesa, galime ir pasidžiaugti, kad pavojingasis susikirtimas jau yra apšviestas. Seniūnas Romas Kalvaitis paaiškino apie galimybes pagerinti situaciją labai rizikingoje atkarpoje.

Kreipėmės į seniūną dėl nuolydžių padarymų, kertant R. Žebenkos gatvę, ties banku, einant į polikliniką. Reikia turėklų  neįgaliųjų takeliui miestelio centre. Manome, kad dėl dangos slidumo žiemos metu bus sudėtinga patekti į miestelio biblioteką ir pagyvenusių žmonių Dienos centrą.  Saugaus eismo rizikos faktorius – nenušienautos pakelės kelių sankirtoje Bučiūnai–Andriūnai. Nėra matomumo vykstantiems iš Bučiūnų į Baisogalą. Kartojasi 2014 metų situacija: avaringa vieta nušienauta tik vieną kartą ir tai tik rudeniop. Gerai, kad šiemet išvengta skaudžios nelaimės. Susitikimo metu aptarėme ir kitas problemas, kurias išsprendus pagerėtų žmonių su negalia gyvenimo kokybė ir integracija į mūsų bendruomenę. Tai ir pėsčiųjų tako būklės pagerinimas, ir suoliukų pastatymas Mokyklos gatvės atkarpoje nuo sankryžos iki Priestočio, šaligatvių įrengimas Kapų ir Taikos gatvėse, suoliukų pastatymas prie kapinių, biotualeto pastatymas miestelio centre, šiukšlių konteinerių perkėlimas toliau nuo turgavietės ir pastatymas daugiau konteinerių, skirtų atliekų rūšiavimui.  Tai ypač svarbu judėjimo negalią turintiems gyventojams.

Džiaugiamės turiningu susitikimu, geranoriška seniūno Romo Kalvaičio pozicija ir tikimės teigiamų pokyčių mūsų miestelyje, kurie padės kurti saugią aplinką ir gerins gyvenimo kokybę negalią turintiems žmonėms.

Esame dėkingi projekto organizatoriams – Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, partneriams – Šiaulių regiono keliams ir vykdytojams – Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai už saugaus eismo priemones, kurias įteikė bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas ir Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis.

Tik bendru darbu sukursime saugią aplinką.

Vilija Kaščionienė, Baisogalos bendruomenės pirmininko pavaduotoja, atsakinga už projekto įgyvendinimą. 

Seniūno Romo Kalvaičio siūlomi variantai eismo saugumui pagerinti. Nuotrauka K. Br. Strolio

Pati nesaugiausia gatvių sankirta Baisogaloje. Nuotrauka K. Br. Strolio

Džiugina ryškūs atšvaitai. Nuotrauka K.Br. Strolio

 

 

Parašykite komentarą