Radviliškiečiai Respublikiniame kaimo bendruomenių sąskrydyje

Lietuvos kaimo bendruomenių atstovai turėjo galimybę birželio 9-10 dienomis Karklėje, Klaipėdos r., poilsiavietėje „Žilvytis“, dalyvauti tradiciniame Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje „Lietuvos kaimo judėjimo iššūkiai ir galimybės“, kurį organizavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, skirta sąjungos 10-mečiui paminėti.  

Savaitgalis Karklėje virto sutartinai dūzgiančių bendruomenių bitynu. Nedideliame pajūrio miestelyje į tradicinį Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydį susibūrė apie pusantro tūkstančio narių iš visos Lietuvos. Susirinkusius pasveikino LR žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Pasak ministro „Kaimo plėtra – tai ne tik ūkininkavimas. Be Jūsų nėra kaimo ateities, todėl, pirmiausiai, Jums sakau didelį ačiū nuo visų šalies kaimo gyventojų“.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė, sveikinimo kalboje kalbėjo, kad toks renginys reikalingas kaimo bendruomenių organizacijų nariams ir kaimo jaunimui. Jie konferencijoje bendraudami keičiasi žiniomis ir turima gerąją patirtimi su bendraminčiais iš kitų rajonų. „Šiuo renginiu siekiama – suburti kaimo bendruomenių atstovus bendram darbui gerinant kaimo gyvenimo kokybę, didinti informacijos apie bendruomenių organizacijų vykdomus projektus sklaidą, pasidalinti kaimo jaunimo įtraukimo į bendruomenės veiklą metodais ir būdais“.

Radviliškio rajono kaimo bendruomenių delegacija buvo gausiausia iš visų rajonų, dalyvavo 100 bendruomenių atstovų iš 10 bendruomenių. Gausiausiai atstovavo Mankiškių ir Kutiškių bendruomenės, aktyviai kasmet dalyvauja Šniūraičių, Tyrulių, Šeduvos, Papušinio, Aukštelkų, Skėmių, Vėriškių ir Polekėlės bendruomenės. Kaimo bendruomenių atstovai pristatė rajonuose vykdomą projektinę veiklą bei pasiektus rezultatus. Šniūraičių ir Šeduvos bendruomenės atstovai dalyvavo teatralizuotoje madų demonstracijoje „Atgal į gamtą“, kurios metu demonstravo iš gamtos turtų pagamintus galvos apdangalus. Gardžių patiekalų rungtyje Radviliškio bendruomenės iš duonos sukūrė traukinį, kur traukinio vagonus pridėjo pačių gamintus maisto produktus. Mankiškių bendruomenės jaunimas aktyviai ne tik kasmet važiuoja į sąskrydį, bet ir atstovauja rajoną visose sportinėse rūgtyse „Stiprūs, vikrūs, gražūs“, džiaugiamės jų pergalėmis. Bendruomenės aktyviai dalyvavo piešiant simboliką ant bendros vėliavos.

Sąskrydžio dalyvių teigimu, kaskart diskutuojant ir veikiant kartu, randamos pačios geriausios idėjos naujiems projektams. 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą