Radviliškio rajono tautodailininkai savo gaminius pristatė Pakruojo Amatų, muzikos ir alaus festivalyje

Rugpjūčio 1–3 dienomis Pakruojo dvaro teritorijoje surengtas jau antrasis Amatų, muzikos ir alaus festivalis. Tris dienas trukusio festivalio metu Pakruojo gyventojai ir miesto svečiai galėjo susipažinti su aludarystės tradicijomis, įsigyti tautodailininkų gaminių, stebėti spektaklius, įvairių atlikėjų ir grupių pasirodymus, pasivažinėti žirgų kinkiniais, grožėtis oro balionų pasirodymu, šėlti gegužinėse.

Pirmąją festivalio dieną dvare surengta konferencija „Didingai sugrįžusi Pakruojo dvaro praeitis“ bei Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ veiklos 10-mečio šventė ir Amatų dvarelio atidarymas. Partnerius pasveikino ir sėkmingų projektų, įdomių iniciatyvų palinkėjo Vietos veiklos grupės „Radviliškio lyderis“ atstovai, Amatų dvarelyje pristatę ir Radviliškio rajono amatininkų darbus.

Renginio metu pristatyta bendru Pakruojo ir Radviliškio vietos veiklos grupių sutarimu įkurta asociacija „Amatų dvarelis“, kurios tikslas – išsaugoti esamą liaudies amatininkų, tautodailininkų kūrybą, suaktyvinti vietos gyventojus, užtikrinti amatų veiklos tęstinumą, skatinti vietos gyventojų verslumą, sudaryti sąlygas amatininkų produkcijai realizuoti bei puoselėti liaudies meno tradicijas.

Amatininkų darbų ekspozicijoje susirinkusiesiems savo gaminius pristatė ir Radviliškio rajono tautodailininkai: tradicines Užgavėnių kaukes demonstravo Eugenijus Arbušauskas, keramikos gaminiais prekiavo Jadvyga Kurmanskienė, Mindaugas Karalius, juostų pynimo renginio dalyvius mokė Regina Martyšienė, nertais papuošalais su gintaru prekiavo Vaida Bloveščiūnė, megztus gaminius demonstravo Elvyra Žukauskienė ir Janina Birutė Urbonienė. Amatų dvarelyje dirbinius iš vytelių pristatė Nijolė Baranauskienė, dirbiniais iš medžio prekiavo Aleksandras Filipavičius, polimerinio molio papuošalus demonstravo Reda Sipavičienė, dirbinius iš odos rodė Aušra Kulpienė ir Agnė Kulpytė, metalo dirbiniais prekiavo Giedrius Malinauskas, o bičių vaško žvakes pristatė Kristina Barčkutė. Megztus, nertus ir veltus gaminius mugės metu pristatė Džiulija Džiaugienė ir Paulina Malinauskienė, megztus ir nertus gaminius demonstravo Elena Martynova, Birutė Lukošienė ir Romalda Šiurnienė.

Į Pakruojo Amatų, muzikos ir alaus festivalio programą įtrauktas ir Baisogalos seniūnijos Baisogalos kultūros namų mėgėjų teatras, vadovaujamas Vilijos Kaščionienės, pristatęs spektaklį „Pavasario linksmybės“ pagal lietuvių grožinės literatūros klasiko Kristijono Donelaičio poemą „Metai“.

Parašykite komentarą