Rugsėjo 1-osios rytmetis „Saugus kelias į mokyklą“

Rugsėjo 1-osios rytmetį Skėmių kaime buvo stebima, kaip išsiblaškę vaikai po vasaros atostogų renkasi į mokyklą. Ar tėveliai primena mažiesiems, kaip pereiti taisyklingai gatvę. Visiems susirinkusiesiems į rugsėjo 1-osios šventę, buvo pasiūlytą sudalyvauti apklausoje ir užpildyti saugaus eismo anketas, bei dar kartą prisiminti eismo saugumo taisykles keliaujant vaikams į mokyklą ir grįžtant, pasikartoti ženklus. Ypač atkreipėme dėmesį, kad artėja tamsus rudens – žiemos laikotarpis ir būtina būti ryškiems, matomiems. Kad būtume saugūs privalome saugoti patys vieni kitus ir dėvėti šviesą atspindinčias priemones. Be dovanų, kurios saugos mūsų gyvybes, neliko nei vienas: mokinukams atiteko po atšvaitinį pakabuką žaisliuką, kuriuos kabinsis prie naujų kuprinių. Pasižadėjome patikrinti ar tikrai bus nešiojami kasdien, ar nepamirš namuose. Iš kaimų dviračiais vaikučius atvežusiems tėveliams atiteko liemenės, nes dėvėti tamsiu paros metu važiuojant dviračiais jos privalomos. Mokyklos personalui atiteko žibintuvėliai, kad saugūs ir laiku pasiektų ir atrakintų mokyklą,  mamytėms pritiko krepšiai-rankinės, kad namuose vaikams netrūktų maisto, svečiams po juostinį atšvaitą ir visiems atmintinės į namus lankstinukai „Saugokime vieni kitus kelyje“.  

Vėliau vyko rugsėjo 1-osios šventė skirta Mokslo ir žinių dienai, kur visus susirinkusiuosius sveikino mokytojai ir linkėjo vaikams žinių troškimo, atkaklumo. Moksleiviai nudžiuginu visus  programėlėmis,  patiems mažiausiems buvo įteikti Pirmokų pasai.

Antrus metus džiaugiamės šiuo Lietuvos automobilių kelių direkcijos projektu „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir galime pasigirti, kad nuo praėjusių metų rugsėjo pirmosios nenukentėjo nei vienas pėsčiasis  bei dviratininkas.

Skėmių kaimo bendruomenės tarybos narė

Regina Dambrauskienė 

 

 

 

Parašykite komentarą